O Κλάους χάρισε την παραμονή στον Απόλλωνα, άγχος για τη Δόξα

Metrosport Team15 Μαΐου 2021

Γκολ και θέαμα είχαμε στην προτελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ 2, με τον Απόλλωνα Λάρισας να εξασφαλίζει την παραμονή του στην κατηγορία και τους Καραϊσκάκη, Δόξα Δράμας και Τρίκαλα να αγωνιούν.

Ο Απόλλωνας Λάρισας παραχώρησε 2-2 στον Καραϊσκάκη Άρτας και το αποτέλεσμα έσωσε τους Θεσσαλούς. Το γκολ που έδωσε τη σωτηρία στο 88ο λεπτό ήταν από τον Κλάους Αθανασιάδης. Για τους Αρτινούς η απώλεια δύο βαθμών τους άφησαν στην προτελευταία θέση και χρειάζονται νίκη επί του ΟΦΙ και να μην κερδίσουν είτε τα Τρίκαλα είτε η Δόξα Δράμας.

Στα σχοινιά βρίσκονται Τρίκαλα και Δόξα ενόψει της τελευταίας αγωνιστικής των playouts, καθώς θέλουν μόνο τη νίκη για να είναι ξένοιαστες ότι και την επόμενη σεζόν θα βρίσκονται στη δεύτερη κατηγορία.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 επί θεσσαλικού εδάφους.

Στο τρίτο παιχνίδι που έγινε στην Ιεράπετρα, ο υποβιβασμένος ΟΦΙ ηττήθηκε από την αδιάφορη Παναχαϊκή με 2-3. Το εντυπωσιακό είναι πως και τα πέντε γκολ του αγώνα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.