ΣΟΚ στο τέλος για τον ΟΦΗ

Δημήτρης Καλαϊτζής17 Απριλίου 2021

Ο ΟΦΗ ήταν έτοιμος να πανηγυρίσει μια μεγάλη νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό, ωστόσο δεν τα κατάφερε, καθώς δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις και μοιραία έμεινε στο 1-1 με τον Ατρόμητο στο «Γεντί Κουλέ» για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ 1.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, οι Κρητικοί ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντε Γκούζμαν στο 68΄ κι ενώ όλα έδειχναν ότι θα πάρουν ένα πολύτιμο τρίποντο, ο Χριστοδουλόπουλος χτύπησε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε τον βαθμό στους Περιστεριώτες.

ΟΦΗ (Νιόπλιας): Βάτερμαν, Μαρινάκης (87' Βαφέας), Διαμαντής, Βούρος, Κοροβέσης (60' Στάρτζεον), Μεγιάδο, Σακόρ, Ντε Γκούζμαν, Σολίς(60' Ουές), Σαρδινέρο (71' Γρίβας), Γιάννου (60' Λυμπεράκης)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Παντελίδης): Γιαννιώτης, Γκάλο, Γούτας, Μαυρομμάτης, Γκαλβάο (77' Τομάσεβιτς), Σάλομον (84' Εντομβόνγι), Νάτσος (71' Χριστοδουλόπουλος) , Ούμπιδες (84' Ραμπέλο), Μουνίθ, Γιακουμάκης (71' Κωτσόπουλος), Μανούσος