ΣΟΚ στις καθυστερήσεις για τη Λίβερπουλ

Δημήτρης Καλαϊτζής28 Νοεμβρίου 2020

Μετά την εντός έδρας ήττα από την Αταλάντα (0-2) για το Τσάμπιονς Λιγκ, η Λίβερπουλ δεν σήκωσε κεφάλι, καθώς έμεινε στο 1-1 με την Μπράιτον στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ.

Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία από πολύ νωρίς να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όμως ο Μοπέ αστόχησε από τα έντεκα βήματα στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Κλοπ βρήκε δίχτυα με τον Σαλάχ στο 34΄, αλλά το τέρμα του Αιγύπτιου ακυρώθηκε μετά από χρήση του VAR.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού οι πρωταθλητές Αγγλίας πήραν προβάδισμα με τον Ζότα. Ο Ρόμπερτσον από αριστερά έδωσε στον Σαλάχ, αυτός με τη μία στον Πορτογάλο, ο οποίος με σουτ με το δεξί νίκησε τον Ράιαν, γράφοντας το 0-1.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι η Λίβερπουλ θα φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης, η Μπράιτον κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις και ο Γκρος το αξιοποίησε, χαρίζοντας έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.