«Σκόρπισαν» την Άρσεναλ οι... Λύκοι και την βύθισαν στη βαθμολογία

Metrosport Team29 Νοεμβρίου 2020

Αφεντικό στο σπίτι της Άρσεναλ αποδείχθηκε η Γουλβς που με το... «καλημέρα» έδειξε τις διαθέσεις της και βύθισε και άλλο τους γηπεδούχους στη βαθμολογία του αγγλικού πρωταθλήματος.

Τον χορό των γκολ για τους Λύκους άνοιξε ο Πέντρο Νέτο, ο οποίο πήρε το ριμπάουντ από το δοκάρι και εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας των Λονδρέζων έκανε το 0-1 πριν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα.

Η απάντηση της Άρσεναλ δεν άργησε και 3 λεπτά αργότερα, μία κεφαλιά του Γκάμπριελ ήταν αυτή που έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Το σκορ ημιχρόνου που έμελλε να είναι και τελικό σκορ, διαμόρφωσε ο Ποντένσε, καθώς ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού «τρύπωσε» στην άμυνα των «κανονιέρηδων» και στο 42΄ έκανε το 1-2, αποτέλεσμα που στέλνει τους γηπεδούχους στη 14η θέση της βαθμολογίας με μόλις 13 βαθμούς.