Σφίγγει ο κλοιός για τον Παναιτωλικό, ήττα στον Βόλο

Δημήτρης Καλαϊτζής10 Απριλίου 2021

Ο αδιάφορος βαθμολογικά ΝΠΣ Βόλος νίκησε 3-1 τον Παναιτωλικό για την τρίτη αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ 1.

Η ομάδα του Αγρινίου μετράει 15 σερί εκτός έδρας ματς χωρίς νίκη στο Πρωτάθλημα και πράγματα στένεψαν όσον αφορά την παραμονή στην κατηγορία.

Στα του αγώνα, οι γηπεδούχοι πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο στην αναμέτρηση, προηγήθηκαν 2-0 χάρη στα τέρματα των (3΄ Ριένστρα, 13΄ πέναλτι Μπουένο).

Η απάντηση από τους Αγρινιώτες ήρθε στο 36΄, με τον Βέργο να μειώνει σε 2-1 από την άσπρη βούλα.

Στο επόμενο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να πετύχουν και το 2-2 αλλά πήγαν στο ημίχρονο με τρία γκολ στην πλάτη αφού στο 42’ ο Μήτογλου έγραψε το 3-1.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι, με τους Θεσσαλούς να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Λόπεθ): Κλέιμαν – Τέκιο, Μήτογλου, Γκρίλο, Φεράρι – Ριένστρα, Νίνης – Μπαρτόλο (74' Κιάκος), Κρητικός (84' Σάντσες), Μπουένο (57' Ρενάτο Σάντος) – Περέα

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δέλλας): Κνετ – Μεντίνα (53' Καρέλης), Τσότσαλιτς, Καρασαλίδης (53' Μανθάτης), Περέιρα (74' Γιάκολις) – Εντινγκά, Ταχάρ – Ντίας, Αριγίμπι (74' Ντουάρτε), Μεντόσα (53' Ντάλσιο) – Βέργος