Σαρωτική η Νάπολι, πήρε το ντέρμπι η Ίντερ, νίκη για Λίβερπουλ, εντυπωσιακή η Μπριζ

Δημήτρης Καλαϊτζής04 Οκτωβρίου 2022

Ποιος είδε τη Νάπολι και δεν φοβήθηκε; Η ομάδα του Σπαλέτι πέρασε σαν σίφουνας από την Ολλανδία συντρίβοντας με 6-1 τον Άγιαξ που έκανε το λάθος να προηγηθεί και το πλήρωσε ακριβά γνωρίζοντας την πιο βαριά εντός έδρας ήττα του στην ιστορία του στο θεσμό.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Λίβερπουλ επικράτησε 2-0 της Ρέιντζερς στο ''Άνφιλντ''.

Ασταμάτητη η Μπριζ, επιτέλους νίκη για Πόρτο

Η Κλαμπ Μπριζ έχει βαλθεί να τρελάνει τους πάντες φέτος. Η πρωταθλήτρια Βελγίου νίκησε 2-0 την Ατλέτικο Μαδρίτης και έκανε το 3Χ3 στον όμιλο.

Την πρώτη της νίκης στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ πέτυχε η Πόρτο, καθώς επιβλήθηκε 2-0 της Λεβερκούζεν στο ''Ντραγκάο''. Οι Γερμανοί έχασαν πέναλτι με τον Σικ στο πρώτο ημίχρονο κι ενώ το σκορ ήταν στο 0-0.

Πήρε το ντέρμπι η Ίντερ, σε...μπελάδες η Μπάρτσα

Τον πρώτο λόγο για την κατάληψη της δεύτερης θέσης έχει η Ίντερ μετά την μεγάλη νίκη επί της Μπαρτσελόνα με 1-0.

Οι Καταλανοί διαμαρτύρονται για το ακυρωθέν γκολ του Πέδρι στο 68΄ και για μη καταλογισμό πέναλτι για χέρι του Ντάμφρις στο 90΄.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Τσαλχάνογλου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.