Ρεκόρ επτά χρόνων για τον ΠΑΟΚ

Δημήτρης Καλαϊτζής17 Οκτωβρίου 2021

Οδοστρωτήρας ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον Βόλο. Τι κι αν βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε σε διάστημα 18 λεπτών να φέρει τούμπα το ματς και να πάρει προβάδισμα τριών τερμάτων (4-1).

Έπρεπε να γυρίσουμε το χρόνο πίσω και πιο συγκεκριμένα επτά χρόνια για να βρούμε ότι ο ΠΑΟΚ έχει σημειώσει τέσσερα γκολ σ΄ ένα ημίχρονο όσον αφορά αγώνα Πρωταθλήματος.

Τελευταία φορά που ο Δικέφαλος πέτυχε καρέ τερμάτων στο πρώτο μέρος ήταν στις 28 Σεπτεμβρίου του 2014 και το ευρύ 4-0 επί του ΟΦΗ στην Τούμπα.

Σε ευρωπαικό παιχνίδι είχε ανάλογο επίτευγμα στο παιχνίδι με τη Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (6-0) στις 23 Ιουλίου του 2015.

Επιπλέον, ο ΠΑΟΚ είχε να σημειώσει τέσσερα γκολ σε διάστημα 18 λεπτών από το περσινό παιχνίδι με την Αϊνχτόφεν (4-1) στην Τούμπα για τη φάση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.