Ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις για την Καβάλα

Δημήτρης Καλαϊτζής23 Ιανουαρίου 2022

Η Καβάλα έφτασε μια ανάσα από το να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα, όμως μάταια, καθώς ο Πανσερραϊκός (2-2) κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας, σκοράροντας στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, τα «λιοντάρια» άνοιξαν το σκορ με τον Κόντσι στο 63΄.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, καθώς ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μουσιγιά στο 74΄ και πέντε λεπτά μετά έφεραν τούμπα το ματς με τον Σαμπανίδη.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι η ομάδα του Νούρι θα πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα, ο Μαρκιόνι βρήκε δίχτυα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Λάρισα έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Όγκμποε, ο οποίος πέτυχε δυο γκολ, επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού στον Βόλο.

Μ΄ αυτό το τρίποντο οι «βυσσινί» πλησίασαν στον πόντο την πρωτοπόρο Βέροια, ενώ αποσπάστηκαν τέσσερις βαθμούς από την τρίτη της βαθμολογίας, Ξάνθη,