Προβάδισμα ο Ατρόμητος για πρόκριση, επέστρεψε δύο φορές ο ΠΑΣ

Πέτρος Χαριζακλής21 Ιανουαρίου 2021

Ανοιχτούς λογαριασμούς ενόψει του δεύτερου αγώνα Κυπέλλου στο Περιστέρι, άφησαν ΠΑΣ και Ατρόμητος στα Ιωάννινα καθώς ήρθαν ισόπαλοι με 2-2.

Στο 24ο λεπτό ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ από στημένη φάση, όταν ο Μουνίθ εκτέλεσε το φάουλ και ο Στρούγγης με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το 0-1.

Ο ΠΑΣ απάντησε και αυτός με στημένη φάση, με τον Ελευθεριάδη στο 33ο λεπτό να ισοφαρίζει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Ατρόμητος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη στο πρώτο ημίχρονο και με ίδιο τρόπο με τον πρώτο γκολ, πήρε ξανά το προβάδισμα. Το κόρνερ ήταν από τα αριστερά αυτή τη φορά με εκτελεστή τον Ούμπιδες και ο Γούτας με κεφαλιά έγραψε το 1-2.

Στο 68’ όμως ο ΠΑΣ επέστρεψε στο παιχνίδι και κράτησε ανοιχτό το παιχνίδι ενόψει του δεύτερου αγώνα στο Περιστέρι. Ο Καρτάλης έκανε ωραία μπαλιά, ο Ελευθεριάδης πήρε την μπάλα και με ωραίο τακουνάκι έδωσε στον Λεό και εκείνος με ωραίο σουτ ισοφάρισε για την ομάδα του Γιαννίκη.