Προελαύνει η Καβάλα, «καθάρισε» και τον Πιερικό

Metrosport Team10 Απριλίου 2021

Ακόμη μια νίκη για την Καβάλα, η οποία επιβλήθηκε με 3-0 του Πιερικού για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Αδαμάκης στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Στίκας διπλασίασε τα τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση αλλά στο 55' έμειναν με 10 παίκτες καθώς ο Γιαλαμίδης είδε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή.

Πέντε λεπτά πριν από το φινάλε, ο Αδαμάκης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το τελικό 3-0. Αυτή ήταν και η τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της Καβάλας, η οποία βρίσκεται πλέον στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς, ενώ ακολουθεί η Βέροια με 9 και υποδέχεται τον Αλμωπό στις 15.00