Πρεμιέρα με το δεξί για τις γυναίκες του Άρη, «οργίασε» η Τζόρτζεβιτς!

Δημήτρης Καλαϊτζής10 Οκτωβρίου 2021

Καλύτερη πρεμιέρα δεν θα μπορούσε να φανταστεί το γυναικείο τμήμα του Άρη στο ποδόσφαιρο, καθώς επικράτησε 3-1 της Καστοριάς στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Μεγάλη πρωταγωνίστρια της αναμέτρησης, η Τζόρτζεβιτς, η οποία πέτυχε και τρία γκολ της ομάδας της!!!

Στα του αγώνα, μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, άρχισε με τους χειρότερους οιωνούς η επανάληψη για τις γηπεδούχες, καθώς έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής της Προξένου στο 57΄. Και σα να μην έφτανε αυτό, τέσσερα λεπτά μετά, δέχτηκε γκολ από την Τζιάρα.

Παρά την ψυχρολουσία, ο Άρης βρήκε τον τρόπο να φέρει το ματς στα ίσα χάρη στην απευθείας εκτέλεση κόρνερ της Τζόρτζεβιτς στο 68΄.

Στο 82΄ η ίδια παίκτρια με τρομερή εκτέλεση φάουλ έφερε τούμπα την αναμέτρηση, ενώ το σόου της σερβίδας επιθετικού ολοκληρώθηκε στο 90΄, όπου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3-1.