Πήρε το τρίποντο ο ΠΑΟΚ Β', 2-1 τον Αιολικό

Metrosport Team30 Μαρτίου 2024

Το τρίποντο πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ Β' επικρατώντας με 2-1 του Αιολικού για το πλέι άουτ του πρωταθλήματος της Super League 2.

Ο Δικέφαλος πήρε το προβάδισμα στο 29ο λεπτό με τον Σελιμάι ενώ διπλασίασε τα τέρματα του στο 57' με τον Δαρέλα. Οι «ασπρόμαυροι» είχαν ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων της αναμέτρησης με τον Σαραντίνη.

Οι συνθέσεις της αναμέτρησης

ΠΑΟΚ Β: Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Σελιμάι (55΄ Φίλων), Παναγιώτου (71΄ Κωττάς), Παντεκίδης, Γιαξής, Σνάουτσνερ (77΄ Γρόσδης), Σπυράκος, Κουαλιάτα (55΄ Μπράντονιτς), Δαρέλας, Κανίς (70΄ Σαποβάλοφ)

Αιολικός: Ντόκιτς, Κολλαράς, Γιόκε, Ζάκαριτς, Ενομό (70΄ Κριμιτζάς), Μπενίτες, Ιγκνιάτοβιτς, Καρανίκας, Μπαλογιάννης, Τριανταφυλλάκος (83΄ Καγγελίδης), Ουνγιαλίδης.