Περίπατος του Ολυμπιακού πριν το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ

Δημήτρης Καλαϊτζής15 Φεβρουαρίου 2020

Ο Πανιώνιος δεν...κατέβηκε ποτέ στο παιχνίδι και ο Ολυμπιακός πριν συμπληρωθεί μισή ώρα παιχνιδιού στο Καραϊσκάκης σημείωσε τέσσερα τέρματα, καθαρίζοντας έτσι από πολύ νωρίς το παιχνίδι.

Στα επόμενα λεπτά, οι Πειραιώτες κατέβασαν ταχύτητα, αφού ακολουθεί το ευρωπαϊκό παιχνίδι με την Άρσεναλ για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ και το μεγάλο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο τέταρτο μόλις λεπτό της αναμέτρησης, με τον Χασάν να κάνει το 1-0. Δυο λεπτά μετά, ο Ελ Αραμπί έδωσε αέρα δυο τερμάτων και στο 9΄ ο Φορτούνης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ελ Αραμπί στο 24΄.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Ραντζέλοβιτς, Σισέ, Μπα, Γκασπάρ, Βαλμπουενά(46' Αβραάμ) , Μπουχαλάκης, Καμαρά(64' Καφού), Φορτούνης, Ελ Αραμπί(56' Χριστοδουλόπουλος), Χασάν

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κότνικ, Ρέντζας, Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Γρίβας(46' Εμμανουηλίδης) , Ρέτσος(76' Σιντί Αλί), Κόρμπος(46' Μίκο) , Τσιλούλης, Αραμπούλι, Καμαρά