Περίπατος και τρίτη θέση για την Μπαρτσελόνα

Δημήτρης Καλαϊτζής09 Ιανουαρίου 2021

Έχοντας σε μεγάλη μέρα τους Μέσι και Γκριεζμάν, η Μπαρτσελόνα δεν συνάντησε δυσκολία απέναντι στη Γρανάδα, την οποία συνέτριψε με 4-0. Έτσι, οι «μπλαουγκράνα» έφτασαν τις δέκα νίκες στο Πρωτάθλημα και ανέβηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Ο Μέσι έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της La Liga που σκόραρε 1 0 + γκολ σε κάθε μία από τις 15 τελευταίες σεζόν του!

Η ομάδα του Κούμαν άρχισε με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι, καθώς ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Γκριεζμάν στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τα πάντα τελείωσαν στο 35΄, όταν ο Μέσι με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0. Και επτά λεπτά μετά, ο Αργεντινός σούπερ σταρ των Καταλανών ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Η Μπαρτσελόνα συνέχισε με το γκάζι πατημένο και στην επανάληψη, με τον Γκριεζμάν να γράφει το 4-0 στο 63΄.