«Πεντάσφαιρος» ΠΑΟΚ με σούπερ Κούτσια στη Λαμία -Αγκαλιά με τον τίτλο

Στέφανος Αβραμίδης06 Ιουνίου 2021

Σαν σίφουνας πέρασε η Κ19 του ΠΑΟΚ από τη Λαμία διαλύοντας με 0-5 την τοπική ομάδα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Κούτσιας που σημείωσε δύο γκολ και μοίρασε και μία ασίστ.

Οι παίκτες του Στέλιου Μαλεζά κυριάρχησαν από το πρώτο λεπτό στο παιχνίδι και δεν άφησαν περιθώρια στους αντιπάλους τους. Η «ασπρόμαυρη» υπεροχή καροποφόρησε στο 26' με δυνατό σουτ του Κούτσια έπειτα από ασίστ του Γιαξή.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Κούτσιας από σκόρερ έγινε δημιουργός για το 0-2 που έγραψε ο Κουτεντάκης με δυνατό σουτ εκτός περιοχής.

Το 0-3 έγινε στο 67' από τον Κούτσια που ολοκλήρωσε το προσωπικό του σόου.

Το τελικό 0-5 γράφτηκε με δύο γκολ από τον Σπυράκο στο 85' και το 90'.

Έτσι ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία του Άρη με τον Ολυμπιακό και αύξησε τη διαφορά του στους 3 βαθμούς από τους Πειραιώτες (28 έναντι 25), τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε.