«Πάρτι» της Τότεναμ κόντρα στη Νιουκάστλ

Metrosport Team10 Δεκεμβρίου 2023

Η Τότεναμ επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα πετυχαίνοντας εντυπωσιακή νίκη με 4-1 επί της Νιουκάστλ για την 16η αγωνιστική της Premier League.

Ο Ριτσάρλισον με δύο γκολ και ο Σον με ένα και δύο ασίστ άνοιξαν τον δρόμο προς την πρώτη επιτυχία των σπιρουνιών μετά από ένα μαύρο ρεκόρ με πέντε παιχνίδια χωρίς νίκη (1 ισοπαλίες - 4 ήττες σε αυτό το διάστημα).

Πιο συγκεκριμένα, ο Ουντότζι έγραψε το 1-0 στο 26', ο Ριτσάρλισον στο 38' και στο 60' πέτυχε το 3-0, πριν ο Σον με πέναλτι στο 85' δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη με το 4-0. Ο Ζοέλιντον μείωσε στο τελικό 4-1 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΤΟΤΕΝΑΜ: Βικάριο, Πόρο, Ρομέρο, Ντέιβις, Ουντότζι, Μπισούμα (86' Σκιπ), Σαρ (73' Χέιμπιεργκ), Κουλουσέβσκι, Τζόνσον (86' Χιλ), Σον (90+1' Ντόνλεϊ), Ρισάρλισον (73' Λο Σέλσο)

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντουμπράβκα, Τρίπιερ (86' Κραφτ), Λασέλς, Σερ, Λιβραμέντο (74' Χολ), Γκιμαράες, Μάιλι, Ζοέλιντον, Αλμιρόν (64' Λόνγκσταφ), Γκόρντον (74' Ρίτσι), Ίσακ (64' Γουίλσον)