Πάρτι της Μπρέντφορντ με καλεσμένο... την τραγική Γιουνάιτεντ

Metrosport Team13 Αυγούστου 2022

Τη δεύτερη της ήττα σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και μάλιστα, με το ευρύ 4-0 από την Μπρέντφορντ.

Στην πρώτη τους εκτός έδρας μονομαχία οι «κόκκινοι διάβολοι» ξέχασαν να μπουν στο χορτάρι, έκαναν το ένα λάθος μετά το άλλο και δέχθηκαν τέσσερα γκολ (!) μέσα σε 35 λεπτά!

Ο Ντασίλβα άνοιξε το σκορ για την Μπρέντφορντ στο 10ο λεπτό και οχτώ λεπτά μετά ο Γένσεν διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι βρήκαν εκ νέου δίχτυα με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού με τον Μπεν Μι και οχτώ λεπτά αργότερα ο Mbeumo ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 προκαλώντας ξέφρενους πανηγυρισμούς στην εξέδρα.

Στο δεύτερο μέρος η κατάσταση δεν άλλαξε και η απογοήτευση στο πρόσωπο του Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν φανερή.