Παραλίγο να ξεφύγουν τα πράγματα στο Αλβανία-Βουλγαρία: Πιάστηκαν... λαιμό με λαιμό

Metrosport Team18 Οκτωβρίου 2023

Οι Αλβανοί που βρίσκονται με το ένα πόδι στο Euro, μετά τη μεγάλη νίκη με 3-0 απέναντι στην Τσεχία, αγωνίστηκαν με αρκετές αλλαγές σε φιλικό αγώνα κόντρα στην Αλβανία, με τον Λάτσι να σκοράρει και να ανοίγει το σκορ απέναντι στους Βούλγαρους.

Βέβαια, παρά το γεγονός πως το παιχνίδι δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, τα αίματα άναψαν ούτως ή άλλως. Και όλα αυτά με αφορμή ένα φάουλ του Γιασίρ Ασάνι στον Πετκόφ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Αλβανός εξτρέμ φάνηκε να χτυπά χαμηλά τον Βούλγαρο ο οποίος αφού σηκώθηκε, έπιασε από τον λαιμό τον αντίπαλο του.

Ευτυχώς όμως η κατάσταση δεν βγήκε εκτός ελέγχου, καθώς τόσο οι Αλβανοί, όσο και οι Βούλγαροι, μπήκαν στη μέση και έσβησαν τη... φωτιά, με τους τόνους πάντως να μην πέφτουν ιδιαίτερα, καθώς και σε άλλες στιγμές του αγώνα υπήρξαν εντάσεις ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.