ΠΑΟΚ Β': Πέρασε με τριάρα από την Καρδίτσα, δύο γκολ ο Σαποβάλοφ!

Metrosport Team03 Φεβρουαρίου 2024

Ο ΠΑΟΚ Β΄ επικράτησε με 3-0 στην έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας για το πρωτάθλημα της Super League 2.

Ο Δικέφαλος πήρε το προβάδισμα στο 20ο λεπτό όταν ο Δαρέλας πήρε τη μπάλα, την έδωσε στον Κανίς και εκείνος έκανε το 0-1. Εννέα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση όταν ο Παπαδάκος έκανε το σουτ αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ταλιχμανίδη.

Οι «ασπρόμαυροι» είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης και στο δεύτερο μέρος και αναζήτησαν και δεύτερο τέρμα. Στο 82ο λεπτό μετά από αντεπίθεση ο Τσοπούρογλου έδωσε τη μπάλα στον Σαποβάλοφ που έκανε το 0-2 ενώ με τη συμπλήρωση 90 λεπτών παιχνιδιού ο Δικέφαλος έφτασε και σε τρίτο γκολ όταν ο Σαποβάλοφ έκλεψε τη μπάλα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσέλιος, Ντουμάνης, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σκόνδρας, Παπαδάκος, Σαλαμούρας, Κοκκίνης, Βερνάρδος, Μπούζας, Κονίλιο.

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης, Τασιούρας, Παντεκίδης, Παναγιώτου, Φίλων, Γιαξής, Σνάουτσνερ, Γκούμας, Δαρέλας, Σπυράκος, Κανίς.