ΠΑΟΚ: Ποιο ρεκόρ έσπασε στην αναμέτρηση με τη Λαμία

Metrosport Team25 Απριλίου 2024

Ένα αρνητικό σερί 15 αγώνων κατάφερε να σπάσει η Λαμία και να πάρει τον πρώτο της πόντο με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ μετά την χθεσινή (24/4) ισοπαλία μεταξύ των δύο ομάδων με 1-1.

Η ομάδα της Φθιώτιδας μέχρι πρότινος είτε εντός, είτε εκτός δεν είχε καταφέρει να αποσπάσει ούτε έναν πόντο έχοντας ως αντίπαλο τον Δικέφαλο.

Ωστόσο αυτό το σερί έσπασε, με την Λαμία να έρχεται ισόπαλη με τον ΠΑΟΚ με σκορ 1-1. Μάλιστα μπήκε μπροστά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, με τον Σλίβκα και οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 10 λεπτό του έξτρα χρόνου του δεύτερου μέρους, με τον Σβαμπ να φέρνει το σκορ στα ίσα.

Τέλος, ο Βικίντας Σλίβκα στα τρία προηγούμενα χρόνια της παρουσίας του στη Super League είχε από ένα γκολ τη σεζόν με τον Απόλλωνα Σμύρνης και τη Λαμία και φέτος έχει ήδη σκοράρει έξι τέρματα, με αυτό απέναντι στον ΠΑΟΚ να δίνει και τον μοναδικό μέχρι τώρα βαθμό στην ομάδα της Φθιώτιδας για τα Stoiximan Super League Playoffs.