ΠΑΟΚ: Καρέ η Σλόβαν Μπρατισλάβας

Δημήτρης Καλαϊτζής29 Αυγούστου 2021

Την πέμπτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια Πρωταθλήματος πέτυχε η Σλόβαν Μπρατισλάβας, καθώς σάρωσε με 4-1 την Ζλατέ Μοράβτσε.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Χέντι, ο οποίος έκανε χατ-τρικ.

Στα του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ντούμπεκ στο 7΄. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Χέντι, που έκανε το 1-1.

Με την έναρξη της επανάληψης και πιο συγκεκριμένα στο 47΄ η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa Conference League έκανε την ολική ανατροπή με σκόρερ και πάλι τον Χέντι. Δυο λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Τσάβριτς στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η σύνθεση της Σλόβαν: Τσοβάν, Κριζάν, Μποζίκοφ (46' Κασία), Βόιτκο, Ραμπίου, Ντε Καμπς (87' Λίτσι), Τσάβριτς (72΄Γκριν), Βάις, Ζμιράλ (72' Ντράζιτς), Χέντι (87΄Καγκάβα), Χρντσαρ