ΠΑΟΚ Κ19: Ισοφαρίστηκε στο 89' με πέναλτι από τον Αστέρα, αλλά παραμένει στην κορυφή

Metrosport Team12 Φεβρουαρίου 2023

Η ομάδα Κ19 του ΠΑΟΚ  κρατούσε μέχρι το 89ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Αστέρα, στην Τρίπολη, τους τρεις βαθμούς της νίκης, αλλά ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του αγώνα οι γηπεδούχοι ευστόχησαν από την άσπρη βούλα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Ο Δικέφαλος μπήκε πιο δυναμικά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί στο 59ο λεπτό με το πλασέ του Καλόγηρου έπειτα από την ασίστ του Σμυρλή. Οι γηπεδούχοι πίεσαν στα λεπτά που απέμεναν μέχρι τη λήξη, έχοντας τον έλεγχο του ματς και στο 89′ έφτασαν στην ισοφάριση με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο ΠΑΟΚ παραμένει στην κορυφή του πρωταθλήματος της Super League Κ-19, με 42 βαθμούς, έναντι 40 του Ολυμπιακού, 37 της ΑΕΚ (την οποία υποδέχεται την προσεχή Κυριακή) και 34 του Παναθηναϊκού.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης: Αγγελίδης, Γεωργιάδης (20′ Μάρτος), Δεληγιάννης (46′ Πασαχίδης), Σινανάι, Ζίλο, Γκούμας (46′ Τσίκος), Σνάουτσνερ, Καλόγηρος, Σμυρλής, Χατσίδης (87′ Ιμπραήμ), Αδάμ.