ΠΑΟΚ: 2Χ2 η Χιμπέρνιαν πριν τον επαναληπτικό με τη Ριέκα για το Conference League

Δημήτρης Καλαϊτζής08 Αυγούστου 2021

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια Πρωταθλήματος πέτυχε η Χιμπέρνιαν, καθώς επικράτησε 3-0 της Ρος Κάουντι. Έτσι, η ομάδα του Τζακ Ρος μοιράζεται την κορυφή με τις Χαρτς και Αμπερντίν.

Οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν έντεκα λεπτά για να καθαρίσουν το ματς. Αρχικά, ο Μπόιλ άνοιξε το σκορ στο 22΄, για να έρθει τέσσερα λεπτά μετά ο Μαγκίνις να δώσει αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ντόιτζ στο 33΄, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Χιμπέρνιαν κοντράρεται με τη Ριέκα για το Europa Conference League και σε περίπτωση πρόκρισης επί των Κροατών, θα βρει στον δρόμο της στα πλέι οφ της διοργάνωσης τον νικητή του ζευγαριού ΠΑΟΚ-Μποέμιανς.