Πανέμορφο γκολ Πέλκα με... no look τακουνάκι!

Metrosport Team24 Νοεμβρίου 2020

Ο Δημήτρης Πέλκας αποτελεί talk of the town στην Τουρκία καθώς το πρώτο του διάστημα στην Τουρκία με την φανέλα της Φενέρμπαχτσε έχει αποσπάσει κολακευτικά σχόλια τα οποία έχει κερδίσει τόσο με τις εμφανίσεις του, όσο και με τα γκολ και τις ασίστ που έχει καταγράψει με τη νέα του ομάδα.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός, στην πρώτη του εμφάνιση μετά την μεταγραφή του από τον ΠΑΟΚ είχε ανοίξει λογαριασμό στα γκολ στο πρωτάθλημα με αντίπαλο την Γκιοζτέπε, ενώ τώρα ήρθε η ώρα για διπλασιάσει τα γκολ του, αυτή τη φορά στον θεσμό του Κυπέλλου.

Ειδικότερα η ομάδα του αγωνίστηκε με αντίπαλο την Sivas Belediyespor, ομάδα 3ης κατηγορίας, στο πλαίσιο της  φάσης των 32 του θεσμού. Ο Δημήτρης Πέλκας πέρασε αλλαγή στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης και 17 λεπτά αργότερα χτύπησε με ένα no look τακουνάκι που διπλασίασε τόσο τα δικά του γκολ με τη νέα του ομάδα όσο και τα γκολ της Φενέρ, πριν σχηματιστεί το τελικό 4-0 για τους γηπεδούχους.