Παναιτωλικός - Ολυμπιακός 2-1: Με ολική ανατροπή σόκαρε τους «ερυθρόλευκους»

Metrosport Team19 Ιανουαρίου 2022

Ο Παναιτωλικός έχει βαλθεί να τα τρελάνει τους φίλους του, μέσα σε λίγες μέρες κατάφερε να κερδίσει την ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό, ενώ βρισκόταν πίσω στο σκορ. Η ομάδα του Αγρινίου πήρε προβάδισμα πρόκρισης στο Κύπελλο Ελλάδας απέναντι στους «ερυθρόλευκους», νικώντας με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν από νωρίς να μπουν σε θέση οδηγού, μετά την εξαιρετική σέντρα του Βαλμπουενά και την καταπληκτική εναέρια εκτέλεση του Ελ Αραμπί στο 13λεπτό.

Ο Μεντόσα, όμως, απάντησε  άμεσα, σκοράροντας στο 23λεπτό μετά από φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού, με τον Ντουάρτε να βρίσκει το αριστερό δοκάρι πριν το γκολ του συμπαίκτη του.

Την ολική ανατροπή υπέγραψε ο Καρέλης με όμορφο πλασέ, αιφνιδιάζοντας τον Κρίστινσον, που έμοιαζε να πιάνεται