Παγκόσμιο Κύπελλο: Μέσα σε λίγα λεπτά η Νότια Κορέα έκανε το 2-2 κόντρα στην Γκάνα

Metrosport Team28 Νοεμβρίου 2022

Ένα ακόμη απίθανο παιχνίδι διεξάγεται αυτή την ώρα μετά την πρωινή ισοπαλία στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με την Γκάνα και την Νότια Κορέα να προσφέρουν... γκολ και θέαμα. Οι Ασιάτες μάλιστα κάνουν ένα εκπληκτικό comeback καθώς μέσα σε 3 λεπτά και ενώ βρισκόταν να χάνουν με 2 γκολ ισοφάρισαν σε 2-2.

Το πρώτο γκολ ήρθε στο 58ο λεπτό από τον Τσο όταν o Λι έβγαλε την σέντρα από τα αριστερά και ο Κορεάτης επιθετικός πήρε την κεφαλιά δίνοντας αρχικά ελπίδα στους Ασιάτες.

Η ισοφάριση ήρθε με πανομοιότυπο τρόπο όταν και πάλι οι τυπικά γηπεδούχοι βρέθηκαν να επιτίθενται από αριστερά στο 61' με τον Τζιν-Σου να βγάζει την σέντρα και τον Τσο να νικά για δεύτερη φορά τον Ζίγκι φέρνοντας τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση.