Παγκόσμιο Κύπελλο: Απίθανο γκολ του Σαμπίρι δίνει το προβάδισμα στο Μαρόκο κόντρα στο Βέλγιο (vid)

Metrosport Team27 Νοεμβρίου 2022

Απίθανα πράγματα συμβαίνουν στο Κατάρ αυτή την ώρα με το Μαρόκο να έχει ρίξει στο... καναβάτσο το Βέλγιο. Εδώ και λίγα λεπτά προηγείται με 0-1 με την φανταστική εκτέλεση φάουλ του Σαμπίρι στο 73', γκολ στο οποίο ωστόσο φέρει μεγάλη ευθύνη ο Τιμπό Κουρτουά.

Πιο συγκεκριμένα οι Βορειοαφρικανοί κέρδισαν το φάουλ αριστερά όπως επιτίθονταν αρκετά κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ με το νεοεισελθόντα Σαμπίρι που είχε περάσει πέντε λεπτά πριν στο παιχνίδι να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να αιφνιδιάζει τον έμπειρο κίπερ της Ρεάλ ο οποίος είχε αφήσει ακάλυπτη την γωνία του, δίνοντας το προβάδισμα στο Μαρόκο με 0-1.