Ούτε τώρα ο Ιωνικός, 1-1 με Λαμία

Δημήτρης Καλαϊτζής08 Οκτωβρίου 2022

Ούτε τώρα ο Ιωνικός. Η ομάδα της Νίκαιας ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Λαμία και μετά από αυτό το αποτέλεσμα παραμένει δίχως νίκη στο Πρωτάθλημα και στον πάτο της βαθμολογίας μετά από επτά αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να είχαν πάρει τη νίκη, όμως στάθηκαν άτυχοι, αφού είχαν δύο δοκάρια στην αναμέτρηση.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Ντε Βινσέντι με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1. Στο 22΄ ήρθε η πρώτη καλή στιγμή για τον Ιωνικό, όταν μετά από κεφαλιά του Ελευθεριάδη, ο Μάντζης δεν μπόρεσε να σκοράρει με προβολή εξ επαφής με τον Σαράνοφ αποκρούει με τα πόδια.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μάντζη (47΄).

Το γκολ έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους, οι οποίοι ανέβασαν την απόδοσή τους αλλά στάθηκαν άτυχοι, αφού είχαν δύο δοκάρια με τους Μύγα και, Σεμπά, ενώ έπεσαν πάνω και στον εξαιρετικό Σαράνοφ.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Χουτεσιώτης,  Μύγας (87’ Σάκιτς), Ρομαό, Αντούνες, Βαλεριάνος, Κάνιας, Φαντιγκά (71’ Μεντόσα), Άοσμαν (87’ Ιωαννίδης), Λοβέρα, Ελευθεριάδης (63’ Σεμπά), Μάντζης

ΛΑΜΙΑ: Σαράνοφ, Σιμόν Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Τζανδάρης, Σλίβκα, Τσιλούλης (75’ Γιακουμάκης), Ντε Βινσέντι (66’ Μπεχαράνο), Ασκόφσκι (66’ Μαρμεντίνι) (93’ Μπενίτες), Μποάκιε (75’ Μανούσος)