Ούτε τώρα - Χ-άρηκε ο Ηρακλής

Δημήτρης Καλαϊτζής28 Νοεμβρίου 2021

Ούτε τώρα ο Ηρακλής. Η ομάδα του Κώστα Γεωργιάδη έμεινε για πέμπτο διαδοχικό ματς Πρωταθλήματος δίχως νίκη, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Λάρισα στο Καυτανζόγλειο. Μπορεί αμυντικά να τα πάει περίφημα ο Γηραιός έχοντας δεχτεί μόλις δύο γκολ στην κατηγορία, όμως στερεί επιθετικά, αφού έχει σημειώσει μόνο δύο τέρματα.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος οι Θεσσαλοί μπήκαν φουριόζοι στην επανάληψη, καθώς άνοιξαν το σκορ με τον Κολομπίνο στο 48', όμως δύο λεπτά μετά έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Όγκμποε.

Ο Ηρακλής με παίκτη παραπάνω πίεσε και έφτασε στην ισοφάριση με τον Χρουσιέλ στο 68'.

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Χρουσιέλ, Α. Παπαστεριανός, Μανωλάκης, Ναπολιτάνο, Μ. Παπαστεριανός, Τότσκα, Τομάς, Μπαστακός, Μασούρας.

ΑΕΛ (Φυντάνης): Θεοδωρόπουλος, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Μπέρτος, Ομάρ (46′ Θ. Παπαγεωργίου), Κολομπίνο, Συμελίδης, Κ. Παπαγεωργίου, Νικολιάς, Όγκμποε, Ακούνια.