Ολυμπιακός-Άρης: Δύο δοκάρια ο Σάσα, δύο γκολ οι «ερυθρόλευκοι»!

Metrosport Team14 Ιουλίου 2021

Δύο τεράστιες ευκαιρίες να σκοράρει είχε ο Άρης στο φιλικό παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν δύο δοκάρια με τον Σάσα πρωταγωνιστή, όμως οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πιο εύστοχοι και πέτυχαν δύο γκολ…

Αρχικά στο 18ο λεπτό ο Σάσα με καταπληκτικό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τζολάκη.

Στο 30’ με νέα εξαιρετική ανάπτυξη παιχνιδιού από αριστερά, ο Άρης απείλησε με την μπάλα να φτάνει και πάλι στον Σάσα που επιχείρησε σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ξανά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 37’ όταν μετά από σέντρα του Ραντζέλοβιτς από δεξιά, ο Μαντί Καμαρά αφύλακτος από καλή θέση με δυνατή κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ, κλείνοντας το ημίχρονο με 2-0, στο 42’, όταν μετά από λάθος της άμυνας του Άρη έπειτα από πίεση και ωραία ασίστ του Ελ Αραμπί, ο Εμβιλά με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.