Ο Τσόλακ «ξελάσπωσε» την Μάλμε!

Metrosport Team30 Οκτωβρίου 2021

Ο Αντόνιο Τσόλακ ήταν το κεντρικό πρόσωπο για την Μάλμε, καθώς ο Κροάτης επιθετικός που ανήκει στον ΠΑΟΚ μπήκε ως αλλαγή στην αναμέτρηση με την Σίριους και με δύο γκολ χάρισε στην ομάδα τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Η Μάλμε φιλοξενήθηκε στην έδρα της Σίριους και τα βρήκε σκούρα. Ο Μπέργκετ άνοιξε το σκορ στο 49', ωστόσο, οι γηπεδούχοι με τον Νεταμπάι στο 51' και τον Σιλισουφάι στο 53' ανέτρεψαν την κατάσταση και πήραν προβάδισμα με 2-1. Στον 57ο λεπτό ήρθε η στιγμή του Τσόλακ.

Στο 76ο λεπτό έφερε την αναμέτρηση στα ίσα (2-2) και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με κοντινή προβολή έγραψε το τελικό 2-3. Τέσσερις αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος η Μάλμε έφτασε του 51 βαθμούς και βρίσκεται στην πρώτη θέση με τρεις βαθμούς διαφορά από την Έλφσμποργκ.

Δείτε πώς διαμορφώθηκε τ0 2-3