Ο Παπαδόπουλος το έκανε όπως και ο Θέμελης πριν έξι χρόνια

Metrosport Team22 Μαρτίου 2021

Ο τερματοφύλακας του Αστέρα Τρίπολης Νίκος Παπαδόπουλος με κοντινό σουτ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Παναθηναϊκό ισοφάρισε με κοντινό σουτ σε 2-2 δίνοντας τον βαθμό στην ομάδα του.

Κάτι ανάλογο είχε πετύχει τον Μάρτιο του 2015 και ο τερματοφύλακας της Νίκης Μεσημερίου τότε, Αστέριος Θέμελης, ο οποίος μπροστά στο φάσμα της ήττας της ομάδας του στον τελικό κυπέλλου της ΕΠΣΜ προωθήθηκε στην αντίπαλη περιοχή και με κοντινό σουτ είχε ισοφαρίσει στο 120' σε 3-3.

Ήταν το τελευταίο λεπτό της παράτασης και έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι. Εκεί όμως η ομάδα του γνώρισε την ήττα από την Ηλιούπολη που πήρε το κύπελλο.

Θυμηθείτε τη φάση, από τη ζωντανή μετάδοση που είχε κάνει τότε το metrosport.gr σε περιγραφή του Γιώργου Στράντζαλη. Δείτε το γκολ στο 2:53:41...