Ο ΠΑΟΚ ξεκινάει τις αναμετρήσεις του με... γκολ!

Χάρης Εμμανουηλίδης11 Νοεμβρίου 2022

Ο ΠΑΟΚ με τη νίκη του απέναντι στον Ιωνικό έφτασε τις 6 τρίποντα στη φετινή Superleague 1, έχοντας οκτώ διαφορετικούς σκόρερ στο τρέχον πρωτάθλημα οι οποίοι σημείωσαν τα 16 γκολ των «ασπρόμαυρων» στις 12 πρώτες αγωνιστικές ενώ μένει η αναμέτρηση απέναντι στον ΝΠΣ Βόλου (13/11, 21:30, Metropolis 95.5, Metrosport.gr, Novasports Prime), πριν διακοπεί το πρωτάθλημα λόγω του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Από τα 16 γκολ τα οποία σημείωσε ο Δικέφαλος τα 6 είναι στο δεύτερο ημίχρονο ενώ τα 10 εξ αυτών μπήκαν στα πρώτα 45 λεπτά του εκάστοτε αγώνα και όπως αναφέρει το soccerbase.gr, οι «ασπρόμαυροι» είναι οι πρώτοι σε σκοράρισμα στο πρώτο 45λεπτο, ενώ δεύτερος στη σχετική λίστα είναι ο Παναιτωλικός με 5 γκολ στο δεύτερο και 8 γκολ στο πρώτο ημίχρονο.