«Αυτοκτονία» του Πανσερραϊκού στο Περιστέρι, έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του

Metrosport Team06 Απριλίου 2024

Μεγάλο διπλό, που θα τον έφερνε στην 7η θέση και 1η των πλέι άουτ, πέταξε στα σκουπίδια ο Πανσερραϊκός. Τα «λιοντάρια» παρατάχθηκαν αποφασισμένα στον αγωνιστικό χώρο και κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους μέχρι το 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 18'. Ο Ουάρντα «σέρβιρε» και ο Άλεξιτς εκτέλεσε, σημειώνοντας το 0-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στο δεύτερο μέρος να ανατρέψουν την κατάσταση, όμως, ο Πανσερραϊκός με συγκέντρωση και ψυχραιμία κατάφερνε να διατηρήσει το υπέρ του αποτέλεσμα.

Μέχρι το 90+6. Σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Τζοβάρας εκμεταλλεύτηκε λάθος του Χοβάν και ισοφάρισε, αφήνοντας τον Πανσερραϊκό με την απογοήτευση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος: Μαρκετζιάνι, Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Πομόνης, Κουέν, Φριτζόνσον (46' Βαλένσια), Έρλιγνκμαρκ (46' Γκονζάλες), Ρομπάιγ (62' Τζοβάρας), Βέργος, Ντιρκς (46' Βρακάς).

Πανσερραϊκός: Χοβάν, Δεληγιαννίδης, Αυλωνίτης, Μπέργκστρεμ, Πεταυράκης, Ουεντράογκο, Μορέιρα, Τομάς (66' Γούλερι), Ουάρντα (90+3' Μασκανάκης), Μπέτανκορ (66' Χατζηστραβός), Άλεκσιτς.