Ο Μπαράλες έγραψε τον επίλογο της ματσάρας στον Βόλο

Δημήτρης Καλαϊτζής19 Αυγούστου 2022

Καλύτερη πρεμιέρα στη Super League 1 δεν θα μπορούσαμε να είχαμε φανταστεί, καθώς Βόλος και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3, με τους Αρκάδες να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ με τον Μπενίτο στο 27΄. Βέβαια, χρειάστηκε και η χρήση του VAR για να μετρήσει το γκολ.

Έξι λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Φαν Βέερτ.

Στο 56΄ ο Φερνάντες έφερε τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση και στο 65΄ ο Ντέλετις έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους Θεσσαλούς.

Ο Αστέρας μείωσε σε 3-2 με τον Τιλίκα στο 68΄.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι ο Βόλος θα πάρει τη νίκη, η ομάδα του Μεταξά κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας σκοράροντας στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπαράλες.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν - Άλχο (82' Ταχάτος), Σιελής, Εσκοβάλ, Λούνα - Ματίγια (57' Ουεντράογκο), Τσοκάνης - Φερνάντες (88' Τσέλιος), Ντέλετιτς (82' Ουές), Φερνάντεζ - Φαν Βέερτ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Καστάνο, Ατιένζα, Αλβάρες - Μπερτόλιο, Στάνκο, Μουνάφο (71' Σονί), Γκαρντάβσκι (61' Σίτο, 79' Γκαρσία)- Μπενίτο (61' Μπαράλες), Ριέρα (46' Τιλίκα)