Ο Λάμπρου έδωσε ασίστ νίκης στις καθυστερήσεις για την Εξέλσιορ

Metrosport Team11 Σεπτεμβρίου 2022

Ο Λάζαρος Λάμπρου ξεκίνησε να γράφει ασίστ στο νέο κεφάλαιο που άνοιξε στην καριέρα του, στην Εξέλσιορ, δίνοντας πάσα στο γκολ νίκης της ομάδας του στις καθυστερήσεις του αγώνα, στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Έμεν.

Ο 24χρονος μεσοεπιθετικός δεν ξεκίνησε βασικός στον αγώνα, περνώντας ως αλλαγή στο 69ο λεπτό στη θέση του Φέιν. Η Έμεν είχε προηγηθεί στην αναμέτρηση στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Η Εξέλσιορ ισοφάρισε στο 61΄αλλά δεν της έφτανε ο βαθμός της ισοπαλίας. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Λάμπρου ανέλαβε την εκτέλεση κόρνερ, με τους συμπαίκτες του να γεμίζουν την αντίπαλη περιοχή, η σέντρα του βρήκε το κεφάλι του Σέιμορ και εκείνος έγραψε το τελικό 2-1, με την Εξέλσιορ να ανεβαίνει στην 7η θέση της Eredivisie.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Λάμπρου έστειλε το δικό του μήνυμα για τη νίκη της ομάδας του.