O Αγιαξ διέσυρε τη Ρέιντζερς του Τσόλακ - Εσπασε την κατάρα η Σπόρτινγκ στη Γερμανία!

Πέτρος Χαριζακλής07 Σεπτεμβρίου 2022

Χωρίς να συναντήσει κανένα απολύτως πρόβλημα και πετυχαίνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ο Αγιαξ διέλυσε με 4-0 τη Ρέιντζερς. Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Αντόνιο Τσόλακ, αγωνίστηκε βασικός με τους Σκωτσέζους αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του.

Εσπασε την κατάρα η Σπόρτινγκ

Μετά από 14 παιχνίδια, 13 ήττες και μία ισοπαλία τη μακρινή με την Μπάγερν Μονάχου το 2006 (σε επίπεδο Champions League), η Σπόρτινγκ Λισαβόνας τα κατάφερε πήρε επιτέλους νίκη (3-0) σε γερμανικό έδαφος, επί της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης.

Η ομάδα του Ρούμπεν Αμορίμ κατάφερε κάτι που καμία άλλη ομάδα της Σπόρτινγκ δεν είχε καταφέρει, μέσα σε δύο λεπτά πήρε μία σπουδαία νίκη πρώτη στη Γερμανία αρχίζοντας με τον καλύτερο τρόπο το φετινό Champions League. Στον πάγκο έμεινε ο Αλεξανδρόπουλος.