ΝΒΑ All-Star Game: Απίθανο παιχνίδι και νίκη για την ομάδα του Λεμπρόν!

Metrosport Team17 Φεβρουαρίου 2020

Η ομάδα του Λεμπρόν Τζέιμς επικράτησε με 157-155 ενάντια στην ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο σε ένα από τα συναρπαστικότερα παιχνίδια στην ιστορία του All Star Game.

Η «Team Lebron» κέρδισε την πρώτη περίοδο με 53-41, όμως η ομάδα του «Greek Freak» ανέβασε στροφές στην 2η περίοδο, καθώς κατάφερε να αλλάξει την κατάσταση και να πάει στο ημίχρονο του ματς με 83-92.

Στην τρίτη περίοδο η ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 41-41, με το συνολικό σκορ να κυμαίνεται στο 124-133 υπέρ της ομάδας του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Το αποτέλεσμα να οδηγηθούν στην τελευταία περίοδο χωρίς να υπάρχει χρονόμετρο πέρα από τα 24 δευτερόλεπτα που δικαιούται κάθε ομάδα να κάνει επίθεση.

Τελικά η ομάδα του Λεμπρόν Τζέιμς ήταν νικήτρια,αφού έφτασε πρώτη στους 157 πόντους κάνοντας την μεγάλη ανατροπή απέναντι στο σύνολο του «Greek Freak».

Τα δωδεκάλεπτα: 41-53, 92-83, 133-124, 155-157