Ντεμπούτο Φετφατζίδη με ΣΠΑΛ, ασίστ ο Κουρφαλίδης στη νίκη της Κάλιαρι

Metrosport Team28 Ιανουαρίου 2023

Το ντεμπούτο του Γιάννη Φετφατζίδη με την ΣΠΑΛ δεν συνδυάστηκε με νίκη, καθώς ηττήθηκε από την Κάλιαρι του Κουρφαλίδη, οποίος μοίρασε και την ασίστ στο πρώτο γκολ της ομάδας του Κλαούντιο Ρανιέρι στη νίκη με 2-1 απέναντι στο σύνολο του Ντε Ρόσι.

Η χθεσινή αναμέτρηση (27/1) ανάμεσα σε ΣΠΑΛ και Κάλιαρι είχε και χρώμα ελληνικό, με τον "Φέτφα" να πραγματοποιεί την πρώτη εμφάνιση με τη νέα του ομάδα και τον Κουρφαλίδη να είναι από τους πρωταγωνιστές για την Κάλιαρι στην επικράτηση με 2-1.

Στο 15ο λεπτό του αγώνα ο Κουρφαλίδης με εκτέλεση φάουλ έδωσε ασίστ στον Αλτάρε για το 1-0, στο 42' ο Τσέλια ισοφάρισε για τη ΣΠΑΛ και στο 76ο λεπτό ο Λαπαντούλα έγραψε και το τελικό 2-1 για την Κάλιαρι. Ο Γιάννης Φετφατζίδης πέρασε ως αλλαγή στο 81ο λεπτό από τον Ντε Ρόσι, πραγματοποιώντας το ντεμπούτο με τη ΣΠΑΛ στη Serie B.