Σόου με Αντόνιο η Γουεστ Χαμ, ανατροπή στο Γουότφορντ-Νιουκάστλ

Metrosport Team11 Ιουλίου 2020

Εξαιρετικά ενδιαφέροντες ήταν οι δύο πρώτοι αγώνες της ημέρας στην Premier League. Για διαφορετικούς λόγους.

Η Γουότφορντ επιβλήθηκε της Νιουκάστλ με 2-1, κάνοντας μάλιστα ανατροπή στο σκορ.

Η Νιουκάστλ προηγήθηκε με κοντινό πλασέ του Γκέιλ στο 23ο λεπτό του αγώνα με τη Γουότφορντ... Πριν το γκολ των «ανθρακωρύχων», η Γουότφορντ έχασε το προβάδισμα για... χιλιοστά! Οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ με πέναλτι του Τρόι Ντίνεϊ στο 52'... ... και έφτασαν στη νίκη με δεύτερο πέναλτι του Ντίνεϊ στο 82'.

Λιγότερο σασπένς αλλά και ένα προσωπικό σόου του Μιχαίλ Αντόνιο επεφύλασσε το ματς της Γουέστ Χαμ με τη Νόργουϊτς που έληξε με σκορ 0-4.

Στο 11ο λεπτό βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα της Νόριτς η Γουεστ Χαμ, με κοντινή προσπάθεια του Αντόνιο...

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, η Γουέστ Χαμ έκανε ακόμη πιο στέρεεο το προβάδισμα της με δεύτερο γκολ από τον Αντόνιο.

Στο 54' ο Αντόνιο έφτασε στο χατ-τρικ, «γράφοντας» το 3-0 για τη Γουέστ Χαμ...

Το προσωπικό σόου του Αντόνιο συνεχίστηκε με τέταρτο γκολ στο 74'!