Νίκη με συνεχές «σπρώξιμο« του Ολυμπιακού επί του Βόλου σε ματς «θρίλερ»

Metrosport Team28 Νοεμβρίου 2021

Πολύτιμο βαθμό στο «Γ. Καραϊσκάκης» παραλίγο να αποσπάσει ο ΝΠΣ Βόλος από τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League 1.

Οι φιλοξενούμενοι, αρχικά, θα μπορούσαν να είχαν πάρει προβάδισμα στο 10', αλλά ο Φαν Βέερτ δεν έκανε γκολ το πέναλτι που είχε κερδίσει ο Ρεγκατέν από τον Βάτσλικ.

Από το 85' και μετά ο αγώνας πήρε «φωτιά». Σε εκείνο το χρονικό σημείο, ο Ελ Αραμπί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που καταλόγισε ο Κουτσιαύτης για μαρκάρισμα στον Ρέαμπτσιουκ, σημείωσε το 1-0, και παρά την ισοφάριση του Φαν Βέερτ στο 88', ο Βαλμπουενά με εκτέλεση φάουλ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έγραψε το τελικό 2-1 και έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό!

Πολλά και δικαιολογημένα τα παράπονα των παικτών του Βόλου για τη διαιτησία. Στο ίδιο έργο...