Νίκη της Γιουνάιτεντ δια χειρός VAR... μετά τη λήξη του αγώνα! (vids)

Metrosport Team26 Σεπτεμβρίου 2020

Με το διπλό έφυγε από την έδρα της Μπράιτον η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με γκολ στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι «κόκκινοι διάβολοι» τα βρήκαν σκούρα και λίγο έλειψε να χάσουν βαθμούς αφού είδαν τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 95΄ αλλά χάρη στη συμβολή του VAR και αφού ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα , κέρδισαν με 3-2!

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το προβάδισμα δεν κράτησε για πολύ αφού τρία λεπτά αργότερα η Γιουνάιτεντ έφερε το ματς στα ίσα με αυτογκολ του Ντανκ και πήραν κεφάλι στο σκορ με τέρμα του Ράσφορντ στο 55'. Καρδιοχτύπησαν στο 95΄όταν ο Μαρκ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 2-2 αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Φερνάντες ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα κάνοντας το σκορ 2-3.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι η Μπράιτον είχε πέντε δοκάρια κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης! Ο Βέλγος εξτρέμ, Λεάντρο Τροσάρντ, είχε χατ τρικ στα δοκάρια. Είχε οριζόντιο, αριστερό και δεξί δοκάρι.