Τεσσάρα με καλό ποδοσφαιρο η Κόλος Κοβαλίβκα πριν τον Άρη!

Metrosport Team12 Σεπτεμβρίου 2020

Τις καλύτερες εντυπώσεις άφησε η Κόλος Κοβαλίβκα στο παιχνίδι με τη Λβιβ για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Λίγες ημέρες πριν μπει στο αεροπλάνο με προορισμό τη Θεσσαλονίκη και το  «Κλεάνθης Βικελίδης» για το παιχνίδι με τον Άρη, ο ουκρανικός σύλλογος επιβλήθηκε με 4-0 της Λβιβ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το Βολόντιμιρ Λισένκο στο 26ο λεπτό. Πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό από την έναρξη του β΄ημιχρόνου ο έμπειρος επιθετικός με όμορφη ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διπλασιάζοντας το σκορ για την ομάδα του. Η Κόλος συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να σημειώσει και τρίτο τέρμα με το Βιτάλι Χάρβις. Εννέα λεπτά αργότερα το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γεβγέν Ισαϊένκο γράφοντας το τελικό 4-0.