Νέο ΕΠΟΣ της Ρεάλ, συγκλονιστική πρόκριση επί της Μάντσεστερ Σίτι!

Δημήτρης Καλαϊτζής05 Μαΐου 2022

Αδιανόητα πράγματα στη Μαδρίτη με τη Ρεάλ να σημειώνει δύο γκολ με τον Ροντρίγκο στις καθυστερήσεις και να οδηγεί το ματς στην παράταση κι εκεί να βρίσκει ένα ακόμα τέρμα αυτή τη φορά με τον Μπενζεμά και να παίρνει τη νίκη με 3-1 (συνολικό σκορ 6-5) κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι και παράλληλα την πρόκριση στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, όπου θα αντιμετωπίσει τη Λίβερπουλ, που πέταξε εκτός την Βιγιαρεάλ.

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έχει βαλθεί να τρελάνει τους πάντες και είναι πιο έτοιμη από ποτέ για να ράψει το 14ο αστέρι στη φανέλα της!

Από την άλλη πλευρά η Σίτι μετά τον περσινό χαμένο τελικό έχασε μέσα από τα χέρια της την πρόκριση μέσα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και πλέον καλείται να μαζέψει τα κομμάτια της και να ρίξει το βάρος στα εγχώρια με στόχο την κούπα στο Νησί.

Το 0-1 της Σίτι με τον Μαχρέζ

Το 1-1 της Ρεάλ

Το 2-1 με τον Ροντρίγκο

Το 3-1 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπενζεμά