Νέα απώλεια βαθμών για την Κ19 του ΠΑΟΚ

Γιώργος Ζαΐρης04 Δεκεμβρίου 2021

Μετά την εντός έδρας ήττα από τον Αρη την προηγούμενη αγωνιστική, η Κ19 δεν κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες.

Αυτή τη φορά έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας απέναντι στον Ιωνικό. Ο Δικέφαλος προηγήθηκε στο πρώτο μέρος αλλά ο Ιωνικός βρήκε απάντηση λίγο μετά το 70' με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο α’ ημίχρονο, είχε τον έλεγχο και τις φάσεις. Προηγήθηκε στο 12’ με το πέναλτι που κέρδισε ο Καλόγηρος και εκτέλεσε ο Σμυρλής. Στο 75’, ωστόσο, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να ισοφαρίσουν και στα εναπομείναντα λεπτά ο Δικέφαλος δεν κατάφερε να αλλάξει κάτι στη ροή του αγώνα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Τασιούρας (68’ Ζίλο), Δεληγιάννης, Τσιακούμης, Μελενικιώτης, Ρούμιαντσεβ, Μπάμπουρας, Καλόγηρος (79΄ Γκούμας), Κεδίκογλου (68΄ Bαρέλα), Δαρέλας (79’ Γκαρνέτας), Σμυρλής

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον ΠΑΟΚ το εκτός έδρας ματς με τον Ατρόμητο την Τετάρτη.

Είναι εξ αναβολής αγώνας καθώς δεν είχε διεξαχθεί αφού ο Κορακάκης, προπονητής της Κ19 βρέθηκε στον πάγκο της πρώτης ομάδας λόγω της νόσησης με Covid του Γιώργου Παράσχου και του συνεργάτη του.