Μπαρτσελόνα - Βαγιαδολίδ 4-0: Σόου με ασταμάτητο Λεβαντόφσκι

Metrosport Team28 Αυγούστου 2022

Η Μπαρτσελόνα με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στην LaLiga, επικρατώντας με 4-0, στο Καμπ Νου, απέναντι στη Βαγιαδολίδ, ενώ έκανε και το ντεμπούτο του, με τους "μπλαουγκράνα", Ζιλ Κουντέ.

Ο Πολωνός ήταν πολύ ορεξάτος από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και το 24ο λεπτό άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 43ο λεπτό ο Πέδρο βρήκε και εκείνος το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο δεύτερο μέρος ο Λεβαντόφσκι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ενώ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σέρτζι Ρομπέρτο πέτυχε το τέταρτο τέρμα της Μπαρτσελόνα. Αυτή ήταν η δεύτερη φορά που οι Καταλανοί φτάνουν στα τέσσερα γκολ στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς την προηγούμενη αγωνιστική είχαν πετύχει πάλι 4 τέρματα στην εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Ο Πολωνός φορ με τα δύο γκολ στο σημερινό παιχνίδι έφτασε τα τέσσερα σε τρεις αναμετρήσεις στην πρώτη του σεζόν στην LaLiga, κάτι που είχε να συμβεί από το 2011 με τον Φαλκάο στην πρώτη του χρονιά στην Ατλέτικο Μαδρίτης.