Μοιράστηκαν βαθμούς Λαμία και Παναιτωλικός σε εντυπωσιακό παιχνίδι

Metrosport Team26 Σεπτεμβρίου 2021

Μοιράστηκαν βαθμούς Λαμία και Παναιτωλικός, οι οποίοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10' όταν ο Μαζουλουξής μετά από εκτέλεση κόρνερ έγραψε το 1-0 με κεφαλιά.

Ο Παναιτωλικός έφερε το ματς στα ίσα στο 30ο λεπτό χάρη σε τρομερό σουτ του Ντουάρτε, που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Σαράνοφ για το 1-1.

Στο 64ο λεπτό η Λαμία πήρε εκ νέου το προβάδισμα με περιπετειώδη τρόπο. Ο Μανούσος έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Μαρτίνες πήρε την κεφαλιά που κόντραρε, το σουτ του Νούνιες με την παρέμβαση του Βαρόνε χτύπησε στο οριζόντιο. Ακολούθησε νέο σουτ του Μανούσου, η μπάλα έφτασε στον Νούνιες του οποίου το πλασέ κατέληξε στα δίχτυα.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Παναιτωλικός ισοφάρισε και πάλι με τέρμα του Βαρόνε.