Μοιρασιά στο Περιστέρι

Δημήτρης Καλαϊτζής21 Νοεμβρίου 2020

Αν και βρέθηκε δυο φορές μπροστά στο σκορ, ο Απόλλωνας Σμύρνης δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από το Περιστέρι, μένοντας στο ισόπαλο 2-2 με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 1.

Με τους καλύτερους οιωνούς άρχισε το παιχνίδι για τον Απόλλωνα Σμύρνης, καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Φατιόν με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μπεντινέλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη για το 0-1.

Η απάντηση από τους Περιστεριώτες ήρθε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ντομίνγκες βρήκε την μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή, ο Τζήλος έδειξε το σημείο του πέναλτι και ο Μανούσος ισοφάρισε σε 1-1.

Οι νεοφώτιστοι δεν πτοήθηκαν από την ισοφάριση και κατάφεραν να ανακτήσουν και πάλι προβάδισμα στο σκορ στο 47΄. Οι συνεχείς κόντρες και το μπέρδεμα των αμυντικών του Ατρομήτου ευνόησαν τον Ιωαννίδη, ο οποίος πρόλαβε τον Γιαννιώτη και έκανε το 1-2.

Οι Περιστεριώτες είχαν απάντηση και πάλι με τον Μανούσο από τα έντεκα βήματα στο 72΄.

Στα επόμενα λεπτά δεν άλλαξε κάτι, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό.