Με το ζόρι πρόκριση για τον Ολυμπιακό, στο 115' λύγισε τον Παναιτωλικό

Metrosport Team09 Φεβρουαρίου 2022

Με το ζόρι και μεγάλη δυσκολία ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, κερδίζοντας με 3-1 τον Παναιτωλικό στην παράταση. Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν από τις αρχές του αγώνα, όμως ο Παναιτωλικός ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος και χρειάστηκε ο Μασούρας στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας και στο τέλος της παράτασης για να πάρουν την πρόκριση.

Στο 6ο λεπτό ο Φαντιγκά άνοιξε το σκορ για τους «ερυθρόλευκους».

Στο 85ο λεπτό ο Παναιτωλικός έφερε το ματς στα ίσια, καθώς ο Καρέλης με σουτ στην κίνηση μέσα στην περιοχή έπειτα από σέντρα του Μπαρμπόσα, «έγραψε» το 1-1.

Στο 88’ ο Παναιτωλικός έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Ντουάρτες πήρε δεύτερη κίτρινη για σκληρό μαρκάρισμα.

Στο 92’ με κοντινό σουτ ο Μασούρας «έγραψε» το 2-1 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Τη λύση για την πρόκριση έδωσε ο Μασούρας με δεύτερο προσωπικό γκολ. Στο 115’ έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή και δεν άφησε περιθώρια στον Ανέστη.