Με «σπρώξιμο» και στο +15 ο Ολυμπιακός, διέλυσε τον Αστέρα

Metrosport Team02 Μαρτίου 2022

Παρά το γεγονός πως ο Ολυμπιακός βρισκόταν στο +13 από την δεύτερη θέση πριν τον αγώνα, ο Ολυμπιακός χρειάστηκε την βοήθεια της διαιτησίας για να κάμψει την αντίσταση του Αστέρα. Το τελικό αποτέλεσμα (5-1) ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να πετυχαίνει πέντε γκολ μέσα σε 32 λεπτά.

Στο πρώτο μέρος όμως, δεν δόθηκε εξόφθαλμο πέναλτι στον Αστέρα, σε σπρώξιμο του Βάτσλικ στον Μπενίτο. Το σκορ θα μπορούσε να γίνει 0-1 από τα 11 βήματα, αλλά παρέμεινε 0-0 και έτσι στη συνέχεια ο Ολυμπιακός πήρε μια εύκολη νίκη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Βατσλίκ, Βρουσάι, Μανωλάς (46’ Σισέ), Παπασταθόπουλος, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά (61’ Μπουχαλάκης), Μαντί Καμαρά, Αγκιμπού (46’ Βαλμπουενά), Καρβάλιο, Μασούρας (73’ Ροντρίγκες), Τικίνιο (35’ λ.τρ. Ελ Αραμπί).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιφτσής, Τασουλής, Βαλιέντε (81’ Ιγκλέσιας), Μουνάφο (69’ Κανελλόπουλος), Καπίγια (46’ Ριέρα), Κρέσπι, Καρμόνα, Καστάνιο, Μπενίτο (68’ Σονί), Σίτο (58’ Τιλίκα), Χριστόπουλος.